Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Блог
      [slug] => news
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 619
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 619
      [category_description] => 
      [cat_name] => Блог
      [category_nicename] => news
      [category_parent] => 0
    )

)

ABC XYZ аналіз асортименту

У роздрібному магазині продається декілька тисяч товарних найменувань (SKU) активного асортименту. Як же знайти баланс між багатим асортиментом і збитками через невдалі товарны позиціє і скороченням асортименту та позбавленням частини покупців.

ABC XYZ аналіз для управління асортиментом

Для збалансованого управління товарним асортиментом без затоварення складу необхідно аналізувати поточні залишки і продажі, формувати замовлення постачальникам, правильно встановлювати ціни, проводити операції переоцінки, інвентаризації, оприбуткування. Оптимізацію асортименту для збільшення продажів необхідно проводити на підставі аналітичного інструменту — наприклад, за допомогою ABC XYZ-аналізу.

ABC-аналіз дозволяє провести аналітику продажів товарних груп і категорій, товарних позицій за обсягом продажів (у штуках і грошах), доходу, прибутку, оборотності, товарних запасів за дні, тижні, місяці, рік.

Група А – SKU-«двигуни» продажів. Ці товари повинні бути завжди в наявності в необхідній кількості. На них варто звернути особливу увагу.

Група B – товари з середніми продажами. Можливо, слід застосувати маркетингові заходи для поліпшення продажів цієї категорії і наближенню до категорії А.

У групі С можуть бути статусні або високо-маржинальні товари, що тільки надійшли в продаж та потребують маркетинговій підтримки. Якщо ні, то це товари-кандидати на розпродаж, видалення з асортименту або ротацію.

XYZ аналіз добре доповнює ABC і дозволяє отримати інформацію про відхилення в продажах за певний період (наприклад, місяць), можна аналізувати попит по кожній товарній позиції.

При суміщенні ABC XYZ аналізу Ви зможете якісно управляти представленим у вашому магазині асортиментом і виявляти ті товари, які забезпечують максимальний прибуток.

ABC XYZ аналіз в системі управління магазином ABM Retail

Ви зможете проводити аналітику асортименту магазину за допомогою ABC XYZ аналізу в системі управління магазином ABM Retail

[button type=»link» size=»lg» label=»Детальніше про систему управління ABM Retail» link=»/uk/abm-retail-ua/»]

Блог по теме: