918498542090173
Головна
Блог
Як працює ВІ-аналітика і чому бізнесу без неї не обійтись?

Як працює ВІ-аналітика і чому бізнесу без неї не обійтись?

Як працює ВІ-аналітика і чому бізнесу без неї не обійтись?

Сучасний бізнес поступово, але неминуче поглинається цифровою ерою. Залишатися прихильником архаїчних інструментів управління стає ризикованим, не лише через втрату можливостей, але й через те, що конкуренти вже повною мірою використовують переваги, які пропонує глобальна цифровізація. Ця ідея так само стосується процесу збору та аналізу фінансової, оперативної та будь-якої іншої інформації, що належить компанії. В цій статті розберемось, що являє собою ВІ-аналітика, її напрямки застосування та переваги використання.

Що таке ВІ-аналітика?

BI-аналітика (Business Intelligence) — це технологічний процес, який допомагає організаціям збирати, зберігати, отримувати доступ та аналізувати дані, щоб приймати більш обґрунтовані бізнес-рішення. Інструменти та додатки BI надають компаніям інформацію про їхніх клієнтів, операції, фінансові показники тощо.

За допомогою Бізнес-аналітики компанії можуть виявляти тенденції та закономірності в даних, які допомагають їм приймати кращі рішення щодо своїх продуктів, послуг і стратегій. Мета BI-аналітики — допомогти організаціям краще зрозуміти своє становище на ринку, щоб вони могли зайняти вищі позиції над своїми конкурентами. У вас може виникнути логічне питання: а що такого особливого в BI-аналітиці, адже обліком, звітністю й аналітикою компанії користувалися й раніше?

Річ у тому, що з появою ВІ-систем ці процеси вийшли на інший, більш якісний рівень, що дало можливість досягти прогресу в наступних аспектах:

  • Швидкість та ефективність

BI-системи дозволяють отримувати доступ до даних майже миттєво. Замість того, щоб чекати на створення та оновлення звітів, ви отримаєте всю необхідну інформацію для аналізу в один клік.

  • Інтерактивність та візуалізація даних

BI-системи надають зручні інструменти візуалізації даних, такі як діаграми, графіки, та інші графічні елементи. Це дозволяє користувачам швидко розуміти складні дані й виявляти закономірності чи тенденції, що приховують в собі табличні звіти.

  • Об’єднання даних з різних джерел

BI-аналітика може об’єднувати дані з різних джерел, таких як бази даних, електронні таблиці, CRM-системи та інші. Це дозволяє комплексно аналізувати інформацію та отримувати повне розуміння бізнес-процесів.

  • Прогнозування та аналіз тенденцій

BI-системи можуть використовувати алгоритми прогнозування та машинного навчання для виявлення тенденцій та прогнозування майбутніх подій. Це дозволяє компаніям планувати стратегічно та адаптуватися до змін на ринку.

  • Мобільність

BI-системи надають можливість доступу до даних з мобільних пристроїв у форматі 24/7. Це дозволяє керівникам та співробітникам отримувати необхідну інформацію в будь-якому місці та в будь-який час.

Загалом, BI-аналітика робить аналіз даних більш гнучким, динамічним та доступним, що дозволяє керівникам приймати інформовані, виважені рішення для оптимізації бізнес-процесів та досягнення стратегічних цілей.

Чому питання ВІ-аналітики в наш час таке актуальне?

Для того, щоб краще зрозуміти актуальність впровадження системи BI в компанії, розглянемо такий приклад:

Слово «діагноз» зазвичай використовується в медичній лексиці. Коли пацієнт приходить до лікаря зі скаргами на біль, пацієнт надає фахівцю деяку інформацію. Лікар, зі свого боку, може попросити провести клінічне обстеження, яке дасть ще більше інформації. Після цього фахівець вивчає анамнез та робить певний висновок для розв’язання проблеми пацієнта.

Точний «діагноз» — це те, що може запропонувати вашій компанії BI-аналітика, а своєчасне розуміння проблемних точок в компанії має вирішальне значення для прийняття правильних управлінських рішень. BI-системи перетворюють необроблені, непідготовлені для розуміння користувача дані на структуровану аналітичну інформацію, завдяки якій керівники бачать тенденції, можуть відстежувати ключові показники ефективності та своєчасно вживати запобіжних заходів. Це важливо для того, щоб залишатися попереду на сучасному конкурентному ринку.

Як працює ВІ-аналітика?

В загальному, архітектура роботи Business Intelligence виглядає наступним чином:

Архітектура ВІ-системи

В компанії для оперативного та фінансового обліку може використовуватися велика кількість різноманітних систем, які генерують структуровані та неструктуровані дані.

Вбудовані конвектори BI дозволяють нам звернутися майже до будь-яких джерел з даними та забрати їх в сирому, необробленому вигляді. На наступному кроці ці дані проходять необхідне перетворення. Відбувається рекласифікація, розподілення та меппінг — все для того, щоб вичистити дані, збагатити їх аналітиками та підготувати до консолідації. Дані об’єднуються в єдину цілісну модель, між всіма таблицями проставляються відповідні зв’язки. На останньому кроці, використовуючи вже підготовлені дані, ми будуємо звіти та дашборди для кінцевого користувача.

Які переваги отримає компанія від запровадження системи ВІ-аналітики?

Запровадивши у своїй компанії BI-систему ви гарантовано отримаєте:

  • Інтеграцію даних з різних джерел

BI дозволяє об’єднувати дані з різних джерел, таких як бази даних, електронні таблиці та інші. Це створює єдиний, консолідований погляд на бізнес-процеси.

  • Представлення даних, в зручній для аналізу формі

Людський мозок легше сприймає інформацію в графічному форматі. Графіки та діаграми дозволяють швидше зрозуміти зв’язки та тенденції завдяки візуалізації даних, що значно полегшує їхню інтерпретацію.

  • Легше сприйняття патернів і тенденцій

BI допомагає виявляти тенденції в даних, розуміти попит ринку та виявляти можливості для розвитку бізнесу. Це дозволяє компанії бути більш конкурентоспроможною та адаптивною.

  • Швидкість отримання даних

Технології BI дозволяють в десятки разів збільшити швидкість отримання необхідних даних. Тепер не потрібно шукати необхідну інформацію по різних системах, всі KPI будуть доступні в один клік.

  • Бізнес в телефоні

BI надає можливість в онлайн режимі з будь-якого гаджета отримати всю необхідну інформацію у форматі 24/7.

Висновок

BI-аналітика може бути потужним підсиленням для компаній, які прагнуть приймати більш обґрунтовані та зважені рішення. Збираючи дані з різних джерел і трансформуючи їх в аналітичну інформацію, BI дозволяє отримати реальне уявлення про діяльність своєї компанії, діяльність клієнтів, ринки та багато іншого, що могло б залишитись прихованим від погляду керівника. Командою ABM Cloud було реалізовано вже понад 30+ кейсів з впровадження BI систем для середнього та великого бізнесу. Тому ми радо поділимось своїм досвідом з вами та допоможемо вивести компанію на новий рівень розвитку та ефективності.

Бізнес-аналітика з Power BI

Дізнайтеся про можливості системи для вашого бізнесу

Схожі за темою

Чем полезен семинар по управлению запасами
Дякуємо за звернення.

Ми цінуємо, що ви зацікавились саме нашими продуктами. Один з наших співробітників зв'яжеться з вами найближчим часом. Гарного дня!