Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Блог
      [slug] => news
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 660
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 660
      [category_description] => 
      [cat_name] => Блог
      [category_nicename] => news
      [category_parent] => 0
    )

)

Переоблік, інвентаризація в магазині роздрібної торгівлі

Переоблік, інвентаризація в магазині роздрібної торгівлі

Для звірки наявних товарів і облікових даних регулярно проводиться регламентований процес торгового підприємства — інвентаризація магазину (переоблік).

Переоблік, інвентаризація в магазині

Переоблік бажано проводити в непрацюючому магазині, наприклад, вночі, але можна проводити інвентаризацію і без закриття магазину. Необхідно вибрати час з мінімальним завантаженням магазину на підставі чекового аналізу продажів, підготувати облікову систему — закрити період, відновити базу, усунути некоректні дані руху товарів. Коли перераховується товар на полиці, доступ до полиці блокується.

Якщо під час інвентаризації також проходить приймання товару, бажано не змішувати переоблікові й прийняті товари.

Як тільки інвентаризація буде проведена, суму недостач потрібно скорегувати на суму продажів поточної зміни.

Для швидкого і точного перерахунку товарів використовується система штрихкодування з урахуванням розмірів для fashion магазинів і термінали збору даних з урахуванням штрих-кодів упаковок та вагових товарів для магазинів продуктів.

Тобто співробітник магазина з ТЗД ходить по магазину і сканує товар, в результаті чого створюється документ з актуальними залишками і порівнюється з даними облікової системи.

Такий підхід суттєво знижує ймовірність помилок і забезпечує точність перерахунку.

Але є також і інші способи.
Наприклад, можна перераховувати товари і клеїти папірці з кількістю, сканувати штрих-код і вводити кількість товару в документ. Ваговий товар можна розфасувати в рамках інвентаризації або зважити на терезах і записати в бланк з внутрішнім кодом товару. При перерахунку в прикасовій зоні касир може провести через касу всі товари, сформувавши документ «інвентаризація» в обліковій системі.

На суму інвентаризації може сильно вплинути пересортиця товарів. Через помилки продавців або ваг самообслуговування дорога товарна позиція може бути з великим мінусом, а аналогічна дешева — з плюсом. Всі недостачі і надлишки, за якими є сумніви, необхідно звіряти з результатами минулих інвентаризацій.

Якщо сумніви залишаються — розбиратися з фактами розкрадання.

інвентаризація в магазині - ABM Retail

Система управління ABM Retail дозволяє оперативно за допомогою функціоналу онлайн ТЗД провести оприбуткування, списання, переоблік, інвентаризацію товарів, переміщення у виробництво і пересортицю

[button type=»link» size=»lg» label=»Докладніше про систему ABM Retail» link=»/uk/abm-retail-ua/»]

Блог по теме: