Array
(
    [0] => WP_Term Object
        (
            [term_id] => 5
            [name] => Блог
            [slug] => news
            [term_group] => 0
            [term_taxonomy_id] => 5
            [taxonomy] => category
            [description] => 
            [parent] => 0
            [count] => 630
            [filter] => raw
            [cat_ID] => 5
            [category_count] => 630
            [category_description] => 
            [cat_name] => Блог
            [category_nicename] => news
            [category_parent] => 0
        )

)

Формування ціни на товар

Формування ціни на товар

Роздрібна ціна — один із ключових факторів, який впливає на прибуток магазину. Щоб бізнес не був збитковим і приносив дохід, ціна повинна бути вище собівартості товарів.

Формування ціни

Існують фактори, які впливають на формування ціни:

  • купівля товарів для їх подальшої реалізації;
  • витрати, супутні діяльності торгової точки (оренда приміщення, податки, платежі за комунальні послуги, оплата заробітної плати персоналу та ін.);
  • ціна логістичних послуг;
  • частка прибутку, яку планує отримати власник магазину

Є кілька підходів до формування роздрібної ціни на товари.
Наприклад:

Психологічна ціна. Ціни встановлені на такому рівні, який є справедливим за версією клієнтів. Наприклад, більш дорогий товар — значить більш якісний. Часто застосовується прийом — установка ціни, що закінчується на «п’ять», «сім» і «дев’ять».

Ціни, рекомендовані виробником. Часто невеликі магазини використовують рекомендовану виробником ціну в якості орієнтиру при визначенні відпускної ціни з урахуванням торговельної націнки.

Дуже низька ціна на деякі групи товарів. Деякі товари в магазині можуть реалізовуватися за собівартістю для залучення покупців, які купують інші групи товарів за ціною з великою націнкою.

Маржа прибутку. Вартість продукції формується завдяки додаванню маржі прибутку (відсотка) до ціни товару.

Ціни, схожі з цінами конкурентів. Формування ціни за допомогою моніторингу цін конкурентів. А так як ціни однакові з конкурентними магазинами, для утримання покупців проводяться заходи з підвищення рівня сервісу обслуговування, розширення асортименту.

Подвоєння. Закупівельна ціна на товар помножується на 2. Отриманий показник є роздрібною ціною товару. Перевага підходу – простота.

Ціноутворення «дискримінаційне». Продаж товару за цінами незалежно від витрат. Установка дискримінаційної ціни здійснюється в різних формах:

  • залежно від сегмента покупців — наприклад, продаж одного і того ж товару в звичайному магазині і в магазині «люкс» за різною ціною;
  • залежно від варіанту товару — різні версії товару продаються за різними цінами, але без урахування різниці у витратах;
  • з урахуванням місцезнаходження — товар продається за різною ціною в різних місцях, хоча витрати для цих місць однакові;
  • з урахуванням часу — ціни змінюються в залежності від сезону, дня тижня, часу доби.

Так чи інакше ідеальний спосіб формування ціни в магазинах залежить від існуючих витрат. Правильна ціна на товар — та, яку покупець готовий заплатити за товар, приносячи магазину прибуток.

формування ціни на товар - ABM Retail

За допомогою системи автоматизації магазинів ABM Retail Ви зможете налаштувати правила ціноутворення, використовувати кілька категорій цін, автоматично розраховувати відпускні ціни

[button type=»link» size=»lg» label=»Докладніше про систему ABM Retail» link=»/uk/abm-retail-ua/»]

Блог по теме: