Передумови проекту
Використовувалась ручна маршрутизація. Оптимізація існуючих чи побудова нових маршрутів займала від 7 до 30 днів роботи логіста.
Була відсутня можливість аналізу коректності часових вікон доставки до ТТ (кількість, якість відхилень у ретроспективі).
Не було можливості враховувати історію відвантаження (час руху по маршруту, час на розвантаження в ТТ) для оперативного коригування маршрутів.
Аналітика по рентабельності маршрутів готувалась в ручному режимі після закриття звітного періоду. Відповідно, було неможливо своєчасно реагувати і вносити корективи в логістичний процес, що спричиняло перевитрати.
Ручне внесення даних в базу, як результат можливість помилок логістів, невірні дані розміщення ТТ, недопоставки.
Відсутність можливості швидкої адаптації водіїв, як результат при зміні ТТ, маршруту чи водія - недопоставки, запізнення.
Відсутність можливості в онлайн режимі відслідковувати відвідування ТТ водієм, затримки, запізнення, відхилення від маршруту.
В рамках серії зустрічей разом з замовником визначили бізнес-цілі:
Автоматизувати процес планування маршрутів і мінімізувати вплив людського фактору, для підвищення якості, швидкості і точності процесу планування маршрутів.
Етапи роботи
Підготовчий етап
За результатами анкетування керівників транспортно-складського, комерційного та ІТ підрозділів, а також керівництва компанії було проведено аналіз всіх бiзнес-процесiв, що впливають на впровадження TMS та надано рекомендації щодо їх вдосконалення. Визначено цілі впровадження TMS i зміни, необхідні для отримання результатів. Погоджено план робіт, терміни, відповідальні, контроль виконання, перелік ризиків для проекту i конкретних кроків по їх мiнiмiзацiї.
Налаштування систем
Реалізували обміни даними між обліковою системою та TMS (замовлення, доступність авто, маршрутні плани), системою контролю переміщення та TMS (контроль виконання маршрутів). Також розробили окремий аналітичний блок для швидкого доступа до всіх можливих показників (перепробіги, витрати, якість обслуговування тощо).
Запуск першого заводу
Відтворили у TMS маршрути за попередній період для налаштування первинних показників. Провели навчання персоналу та підтримували у перших плануваннях. Проводили план-фактний аналіз виконання маршрутів та коригування показників.
Масштабування
Масштабування TMS на ще 2 заводи (Львів та Вінниця) та кросс-доки
Хід проєкту
Створення облікових записів та надання доступів користувачам системи з урахуванням різних прав.
Формування маршрутів за попередній період для коректного і найбільш точного налаштування системи: часові характеристики вивантаження одного кілограма продукції, швидкісні характеристики торгових точок та водіїв (кожна торгова точка має індивідуальні характеристики, які впливають на швидкість розвантаження; кожен автомобіль має додатково характеристики на завантаження та швидкість пересування).
Навчання всіх користувачів, зокрема, логістів/диспетчерів роботі в системі, план-факторному аналізу та звітності.
Надання допомоги та супроводження при побудові перших маршрутів.
Запуск близько 80 автомобілів на одному заводі у місті Львів у статичній маршрутизації з можливістю часткового та повного переходу до планування динамічних маршрутів.
Консультації по роботі в системі, налагодження бізнес-процесів.
Передача проєкту на технічну підтримку.
Рішення ABM Rinkai TMS для «Хлібпром»
Результати впровадження
ABM Rinkai TMS
Хлібпром – перша в Україні компанія з хлібної галузі, що використовує динамічну маршрутизацію доставки продукції.
Кількісні показники
На пілотному заводі при порівнянні показників за липень 2021 та лютий 2023:
Якісні показники
-
Повністю автоматизували процес планування маршрутів і мінімізували вплив людського фактору, для підвищення якості, швидкості та точності процесу планування маршрутів.
-
Оптимізували використання автотранспорту та суттєво знизили транспортні витрати.
-
Підвищився рівень сервісу обслуговування клієнтів завдяки впровадженню повідомлень про час доставки та використанню даних ТТН.
-
Підвищилась ефективності контролю своєчасності доставки продукції до клієнта. Тепер логіст в одному інтерфейсі контролює виконання маршруту за часом та послідовностю.
-
Атоматизували процес контролю за відхиленням від маршруту, що істотно зменшило пробіг понад планові кілометраж маршруту.
-
Створили достовірну звітність на базі планових даних факту за GPS, оновлення день в день.
-
Впровадили модуль аналітики: план/факт по кожному авто, маршруту та філіалу в цілому; контроль витрат, рентабельності точок доставки; рейтинг водіїв; географія клієнтів; відстеження якості обслуговування; звіт про причини перепробігів.