Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Блог
      [slug] => news
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 656
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 656
      [category_description] => 
      [cat_name] => Блог
      [category_nicename] => news
      [category_parent] => 0
    )

)

Магазин прилавочного типу VS магазин самообслуговування

Існують два основні формати обслуговування покупців в магазині – прилавочного типу і самообслуговування.

[heading header_type=»h2″ header_align=»center»]Прилавочна торгівля та самообслуговування[/heading]

Кажуть, що прилавочна торгівля більш вигідна власнику, так як в магазині менше персоналу і витрат, менше крадіжок, більше прибутку, немає необхідності ставити дорогі системи контролю, покупці не мають доступу до товару.

Залучаючи велику кількість покупців в магазин самообслуговування, є ймовірність збільшення обороту, підвищити рівень зручності для покупця — можна взяти товар у руки, перевірити терміни придатності, оцінити якість товару.

У будь-якому випадку автоматизація магазину прилавочного типу, так само як і автоматизація магазину самообслуговування дозволяє вивести роздрібний магазин на якісно новий рівень розвитку.

[heading header_type=»h2″ header_align=»center»]Всі «За» та «Проти»[/heading]

Плюси магазинів прилавочного типу: перевірений часом формат, особистий контакт продавця з покупцями, стабільний мінімальний асортимент, «крокова» доступність магазину, невеликі витрати на торговельне обладнання, мінімум зловживань покупців.

Мінуси магазинів прилавкового типу: низька швидкість обслуговування, можлива недовіра до продавця, немає можливості взяти товар у руки, обмежений асортимент товарів, неефективне використання торгової площі.

Плюси магазинів самообслуговування: в кілька разів вище товарообіг і прибуток на тій же торговій площі, можливість самостійного вибору товарів, всю площу можна використовувати для торгівлі, можливість розширити і розмістити більший асортимент товарів, можливість направляти потік покупців, впливати на купівельні рішення, збільшення продажів за рахунок емоційних покупок, підвищення швидкості обслуговування.

Мінуси магазинів самообслуговування: високі витрати на обладнання, великий відсоток крадіжок.

[heading header_type=»h3″ header_weight=»hairline» header_align=»center»]Контроль діяльності магазину[/heading]

Крім естетичної складової, обладнання необхідно розмістити так, щоб персонал міг бачити будь-яку ділянку торгового залу. Якщо «мертві зони» залишаються, розміщуйте в них дешевий товар (наприклад, зубочистки або сірники).

Контроль в магазинах самообслуговування площею 50-100 м.кв. може здійснювати один продавець-касир!

Для контролю продажів, аналізу діяльності магазину, прозорого і зваженого обліку та управління рекомендована автоматизація як магазинів прилавкового типу, так і автоматизація магазинів самообслуговування.

[heading header_type=»h3″ header_weight=»hairline» header_align=»center»]Нестачі[/heading]

У магазині прилавкового типу продавець може не поставити цінник, адже покупець все одно буде питати ціну, сказати завищену ціну (різницю привласнити), не провести продаж по касі (особливо якщо облік ведеться в зошиті або Excel), виставити «свій» товар.

Якщо обіг магазину 250000 грн., а сума нестачі дорівнює 15000 грн., то можна обчислити коефіцієнт рівня нестач: (15000/250000) * 100 = 6%. Якщо отриманий коефіцієнт від 3 до 8%, то рівень зловживань мінімальний, якщо більше 8% — варто вдаватися до радикальних заходів.

У магазині самообслуговування складно продати «підставний» товар, бо весь товар представлений на вітрині і доступний покупцеві, або змінити ціну, бо вона пробивається на касі.

[heading header_type=»h3″ header_align=»center»]Для якого формату торгівлі потрібно більше персоналу[/heading]

У магазинах будь-якого формату обслуговування необхідні продавці-касири, товарознавці, вантажники, комірники, але кількість торгового персоналу слід розраховувати виходячи з товарообігу, незалежно від системи обслуговування.

[heading header_type=»h2″ header_align=»center»]Автоматизація магазину прилавкового типу або автоматизація магазину самообслуговування[/heading]

З точки зору автоматизації торгівлі абсолютно неважливо який формат обслуговування покупців обрав власник і магазин якого формату потребує автоматизації, головне якісно обслуговувати покупців і розвивати успішний бізнес.

Дізнатися про автоматизацію магазину прилавкового типу / автоматизацію магазину самообслуговування можна за телефоном (044) 207-39-55 та e-mail sales@abmcloud.com

[button type=»info» size=»lg» label=»Замовити демонстрацію ABM Retail» modal=»1235″]

Блог по теме: